Cateheză în Parohia Prozanic despre „Taina Sfântului Botez – partea I”
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2015/07/Parohia-Prozanic-Cateheza-10.07.2015-1.jpg)
Vineri 10 Iulie 2015, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc cateheza săptămânală, având ca temă de discuție „BOTEZUL – RÂNDUIALĂ ȘI TRADIȚII”. Toți cei prezenți au vizionat partea I a filmului catehetic de pe DVD-ul „Botezul – rânduială și tradiții. Explicații detaliate și sfaturi către părinți și nași ”.
Cateheza a fost pregătită și susținută de părintele paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin, la discuțiile libere participând un număr de 11 persoane, tineri și adulți.
A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2015/07/Parohia-Prozanic-Cateheza-10.07.2015-2.jpg)
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2015/07/Parohia-Prozanic-Cateheza-10.07.2015-3.jpg)
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2015/07/Parohia-Prozanic-Cateheza-10.07.2015-4.jpg)