Cateheză în Parohia Prozanic despre “Post și Rugăciune”
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2015/08/Parohia-Prozanic-Cateheza-26.07.2015.jpg)
Duminică 26 Iulie 2015, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc cateheza săptămânală, având ca temă de discuție “ÎNSEMNĂTATEA POSTULUI ȘI A RUGĂCIUNII PENTRU UN CREȘTIN ORTODOX.” Cateheza a fost pregătită și susținută de părintele paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin, la discuțiile libere participând un număr de 14 persoane, tineri și adulți.
A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic