Acțiune caritabilă desfășurată de Parohia Prozanic

Joi 06 August 2015, parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a desfășurat sub egida “ARE NEVOIE DE TINE ACUM”, o acțiune cu caracter social – filantropic organizată de Parohia Prozanic, la inițiativa preotului paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin, având sprijinul consiliului și comitetului parohial.

Astfel, grupul de voluntari al parohiei “BISERICA ESTE A NOASTRĂ” împreună cu preotul paroh și cu doamna preoteasă NIȚĂ Elena, au mers la locuința fetiței în vârstă de 3 ani și 7 luni, MATEI Sara Maria din comuna Vasilați – județul Călărași și au înmânat mamei fetiței, Matei Nicoleta suma de 580 Ron.

Cazul fetiței MATEI Sara Maria din comuna Vasilați – județul Călărași, în vârstă de 3 ani și 7 luni, care a fost diagnosticată în luna noiembrie 2014 cu tumora WILMS (NEFROBLASTOM) grad 3 ( un tip de cancer renal rar care afectează în special copiii ), a fost prezentat credincioșilor prezenți la sfintele slujbe în biserica noastră parohială. Împreună cu comunitatea parohială am hotărât să facem o colectă prin care să ajutăm familia greu încercată, drept urmare, pe parcursul mai multor săptămâni s-a desfășurat colecta “ARE NEVOIE DE TINE ACUM” pentru micuța MATEI Sara Maria.

Astfel, în urma colectei desfășurată în parohia noastră pentru micuța MATEI Sara Maria, s-a strâns suma de 580 Ron care a fost înmânată, joi 06 august 2015 doamnei Matei Nicoleta ( mama Sarei Maria ).

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...