BUCURII PENTRU COPII de sărbătoarea Adormirii Maicii Domnului în Parohia Prozanic

Sâmbătă 15 August 2015, parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a desfășurat sub egida “BUCURII PENTRU COPII DE SĂRBĂTOAREA ADORMIRII MAICII DOMNULUI”, o acțiune cu caracter social – filantropic organizată de Parohia Prozanic, la inițiativa preotului paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin, având sprijinul consiliului și comitetului parohial.

Astfel, grupul de voluntari al parohiei “BISERICA ESTE A NOASTRĂ” împreună cu preotul paroh și cu doamna preoteasă NIȚĂ Elena, au împărțit tuturor copiilor care au primit în ziua praznicului Adormirii Maicii Domnului, Sfânta Împărtășanie, pachete cu dulciuri în valoare de 200 Ron.

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...