Acțiunea caritabilă “DĂRUIEȘTE, AJUTĂ, RESPECTĂ” în Parohia Prozanic
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2015/08/Parohia-Prozanic-Social-23.08.2015-1.jpg)
Duminică 23 august 2015, în parohia Sfântul Gheorghe–Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc sub egida „DĂRUIEȘTE, AJUTĂ, RESPECTĂ”, o acțiune cu caracter social-filantropic organizată de Parohia Prozanic, la inițiativa și cu sprijinul doamnelor din Comitetul Parohial.
Astfel, doamnele din comitetul parohial: doctor inginer Maria ICHIM, Alexandrina ȚEPEȘ, Ștefana DINU împreună cu doamna preoteasă Elena NIȚĂ, au împărțit unei familii din comunitate, binecuvântate de Dumnezeu cu copii și având o condiție precară din punct de vedere material, pachete cu alimente, dulciuri și produse de igienă în valoare de 50 Ron.
A consemnat profesor Niță Elena-Parohia „Sfântul Gheorghe”-Prozanic
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2015/08/Parohia-Prozanic-Social-23.08.2015-2.jpg)
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2015/08/Parohia-Prozanic-Social-23.08.2015-3.jpg)
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2015/08/Parohia-Prozanic-Social-23.08.2015-4.jpg)