Cateheză în Parohia Prozanic despre “Sfinții Martiri Brâncoveni”
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2015/09/Parohia-Prozanic-Cateheza-28.08.2015-1.jpg)
Vineri 28 August 2015, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc cateheza săptămânală, având ca temă de discuție „SFINȚII MARTIRI BRÂNCOVENI – VIAȚA, JERTFA ȘI CINSTIREA LOR.” Toți cei prezenți au vizionat filmul documentar de pe DVD-ul „Sfinții Martiri Brâncoveni – Viața, jertfa și cinstirea lor”.
Cateheza a fost pregătită și susținută de părintele paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin, la discuțiile libere participând un număr de 12 persoane, tineri și adulți.
A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2015/09/Parohia-Prozanic-Cateheza-28.08.2015-2.jpg)
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2015/09/Parohia-Prozanic-Cateheza-28.08.2015-3.jpg)
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2015/09/Parohia-Prozanic-Cateheza-28.08.2015-4.jpg)