Cateheză în Parohia Prozanic despre “Taina Spovedaniei – partea II”

Vineri 25 Septembrie 2015, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc cateheza săptămânală, având ca temă de discuție “TAINA SPOVEDANIEI.” Toți cei prezenți au vizionat partea a II- a filmului catehetic de pe DVD-ul „Taina Spovedaniei. Ce este și de ce trebuie să ne spovedim? Când și cui ne mărturisim păcatele? Cum ne alegem duhovnicul? Cât de important este să ne cunoaștem și să ne dezvăluim slujitorului lui Dumnezeu?”.

Cateheza a fost pregătită și susținută de părintele paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin, la discuțiile libere participând un număr de 11 persoane, tineri și adulți.

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...