Acțiunea caritabilă “DĂRUIEȘTE, AJUTĂ, RESPECTĂ” în Parohia Prozanic
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2015/09/Parohia-Prozanic-Social-27.09.2015-1.jpg)
Duminică 27 septembrie 2015, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc sub egida “DĂRUIEȘTE, AJUTĂ, RESPECTĂ”, o acțiune cu caracter social – filantropic organizată de Parohia Prozanic, la inițiativa și cu sprijinul doamnelor din comitetul parohial.
Astfel, doamnele din comitetul parohial: doctor inginer Maria ICHIM, Paraschiva NĂSTASE, împreună cu doamna preoteasă Elena NIȚĂ, au împărțit unei familii din comunitate cu o condiție precară din punct de vedere material ( lipsa energiei electrice ), pachete cu alimente, dulciuri și produse de igienă în valoare de 50 Ron.
A consemnat profesor Niță Elena – Parohia „Sfântul Gheorghe”- Prozanic
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2015/09/Parohia-Prozanic-Social-27.09.2015-2.jpg)
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2015/09/Parohia-Prozanic-Social-27.09.2015-3.jpg)
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2015/09/Parohia-Prozanic-Social-27.09.2015-4.jpg)
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2015/09/Parohia-Prozanic-Social-27.09.2015-5.jpg)
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2015/09/Parohia-Prozanic-Social-27.09.2015-6.jpg)