Cateheză în Parohia Prozanic despre “Sfântul Sfințit Mucenic Ciprian”
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2015/10/Parohia-Prozanic-Cateheza-02.10.2015.jpg)
Vineri 02 Octombrie 2015, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc cateheza săptămânală, având ca temă de discuție “VIAȚA SFÂNTULUI SFINȚIT MUCENIC CIPRIAN.”
Cateheza a fost pregătită și susținută de părintele paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin, la discuțiile libere participând un număr de 12 persoane, tineri și adulți.
A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic