Acțiunea caritabilă “DĂRUIEȘTE, AJUTĂ, RESPECTĂ” în Parohia Prozanic

Marți 27 octombrie 2015, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc sub egida “DĂRUIEȘTE, AJUTĂ, RESPECTĂ”, o acțiune cu caracter social – filantropic organizată de Parohia Prozanic, la inițiativa și cu sprijinul doamnelor din comitetul parohial.

Astfel, doamnele din comitetul parohial: doctor inginer Maria ICHIM, Ioana SPIREA, împreună cu doamna preoteasă Elena NIȚĂ, au împărțit unei familii de tineri din comunitate cu o condiție precară din punct de vedere material ( lipsa energiei electrice ), pachete cu alimente, dulciuri și produse de igienă în valoare de 80 Ron.

A consemnat profesor Niță Elena – Parohia „Sfântul Gheorghe”- Prozanic
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...