Elevele Parohiei Prozanic premiate pentru participarea la Concursul Interjudețean cu tematici religioase de creație plastică

În virtutea clasificării pe locul al treilea a elevei NAE Lucia Maria din parohia „Sfântul Gheorghe” – Prozanic, la etapa pe protoierie a Concursului Interjudețean cu tematici religioase de creație plastică „2015 – Anul omagial al misiunii parohiei şi mănăstirii azi şi Anul comemorativ al Sfântului Ioan Gură de Aur şi al marilor păstori de suflete din eparhii în Patriarhia Română”, duminică 29 noiembrie 2015, după Sfânta Liturghie, elevele parohiei Prozanic au fost recompensate pentru participarea în cadrul Concursului Interjudețean cu tematici religioase de creație plastică.

Astfel, NAE Lucia Maria și PIVODĂ Elena au primit din partea parohiei prin părintele Niță Ștefan Cătălin, pentru munca depusă în cadrul Concursului Interjudețean cu tematici religioase de creație plastică, diplome de merit și premii în bani în valoare de 50 de Ron fiecare.

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Ștefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...