Acțiune caritabilă desfășurată în Parohia Prozanic

Sâmbătă 19 Decembrie 2015, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc sub egida “COLECTA DIN POSTUL NAȘTERII DOMNULUI – PRILEJ DE DESCHIDERE A SUFLETULUI CĂTRE CEI NEVOIAȘI”, o acțiune cu caracter social – filantropic organizată de Parohia Prozanic, la inițiativa preotului paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin, având sprijinul consiliului și comitetului parohial.

Astfel, grupul de voluntari al parohiei “BISERICA ESTE A NOASTRĂ” împreună cu preotul paroh, doamna preoteasă NIȚĂ Elena și doamna NĂSTASE Paraschiva – reprezentantă a comitetului parohial, au împărțit unui număr de două familii din comunitate, binecuvântate de Dumnezeu cu copii și având o condiție precară din punct de vedere material, bani, alimente, dulciuri, produse de igienă, și medicamente în valoare de 155 lei (donații primite de la credincioși în perioada Postului Nașterii Domnului).

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic.
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...