Moș Crăciun în Parohia Prozanic
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2016/01/Parohia-Prozanic-Mos-Craciun-25.12.2015-1.jpg)
Vineri, 25 decembrie 2015, când Biserica Ortodoxă sărbătorește praznicul Nașterii Domnului Iisus Hristos, credincioșii parohiei Sfântul Mare Mucenic Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa s-au adunat cu mic cu mare în biserica parohială pentru a participa la Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie.
La final, după ce preotul paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin a citit pastorala chiriarhală la Nașterea Domnului intitulată ,,Smerenia Betleemului”, spre bucuria celor mici a venit și Moș Crăciun cu daruri.
,,Venirea Moșului”, care a împărțit copiilor 50 de pachete consistente cu dulciuri, a fost posibilă datorită generozității enoriașilor Parohiei Prozanic.
A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”- Prozanic
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2016/01/Parohia-Prozanic-Mos-Craciun-25.12.2015-2.jpg)
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2016/01/Parohia-Prozanic-Mos-Craciun-25.12.2015-3.jpg)
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2016/01/Parohia-Prozanic-Mos-Craciun-25.12.2015-4.jpg)
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2016/01/Parohia-Prozanic-Mos-Craciun-25.12.2015-5.jpg)
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2016/01/Parohia-Prozanic-Mos-Craciun-25.12.2015-6.jpg)
![](https://protoieriaoltenita.ro/files/images//2016/01/Parohia-Prozanic-Mos-Craciun-25.12.2015-7.jpg)