Program de meditații cu elevii în Parohia Prozanic în cadrul proiectului “TINEREȚE, EDUCAȚIE, LITERATURĂ”

Sâmbătă, 20 februarie 2016, în contextul activităților desfășurate în cadrul proiectului TINEREȚE, EDUCAȚIE, LITERATURĂ, prin binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc programul de meditații “Smart English” la care au participat elevi din ciclul gimnazial si liceal, sub îndrumarea doamnei profesor, Elena Niță.

Elevii au lucrat în trei grupe: căutătorii de cuvinte, cititorii cei isteţi şi micii traducători, fiind însufleţiţi de activităţile propuse. După aceea, copiii au pus întrebări şi în legatură cu neclarităţile legate de temele pentru şcoală. În urma efortului lor, ei au primit calificative zâmbăreţe. La final, aceştia au făcut propuneri pentru următoarele activități.

Întâlnirea din după-amiaza zilei de sâmbătă, 20 februarie 2016, s-a terminat prin rostirea rugăciunii “Cuvine-se cu adevărat”.

A consemnat profesor Elena Niță – Parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...