Smart English în Parohia Prozanic în cadrul proiectului “TINEREȚE, EDUCAȚIE, LITERATURĂ”

Sâmbătă, 27 februarie 2016, în contextul activităților desfășurate în cadrul proiectului “TINEREȚE, EDUCAȚIE, LITERATURĂ”, prin binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc programul de meditații “Smart English” la care au participat elevi din ciclul gimnazial si liceal, sub îndrumarea doamnei profesor, Elena Niță.

Elevii au scris, și-au expus abilităţile de comunicare în limba engleză, și au pus întrebări în legatură cu neclarităţile legate de activităţile din şcoală. În urma efortului lor, ei au primit aprecieri verbale din partea coordonatorului de proiect.

La final, elevii au avut parte de o surpriză dulce. Cu ocazia zilei de naştere a unuia din membrii echipei, copiii împreună cu părintele paroh și doamna preoteasă au servit un pahar de suc și s-au bucurat de o porție de tort din partea parohiei.

Întâlnirea din după-amiaza zilei de sâmbătă, 27 februarie 2016, s-a terminat prin rostirea rugăciunii “Cuvine-se cu adevărat”.

A consemnat profesor Elena Niță – Parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...