Acțiune caritabilă desfășurată în Parohia Prozanic

Sâmbătă 05 Martie 2016, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc sub egida “DE LA NOI PENTRU EI”, o acțiune cu caracter social - filantropic organizată de Parohia Prozanic, la inițiativa preotului paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin, având sprijinul consiliului și comitetului parohial.

Astfel, preotul paroh împreună cu reprezentați ai consiliului și comitetului parohial, au împărțit unor persoane din comunitate având o condiție precară din punct de vedere material și care ajută la diverse activități gospodărești desfășurate la biserică și casa parohială, pachete cu alimente în valoare de 75 Ron.

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...