Smart English în Parohia Prozanic în cadrul proiectului “TINEREȚE, EDUCAȚIE, LITERATURĂ”

Sâmbătă, 12 martie 2016, în contextul activităților desfășurate în cadrul proiectului TINEREȚE, EDUCAȚIE, LITERATURĂ, prin binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc programul de meditații “Smart English” la care au participat elevi din ciclul gimnazial si liceal, sub îndrumarea doamnei profesor, Elena Niță.

Elevii şi-au consolidat câteva noţiuni de gramatică studiate anterior, au citit şi au tradus. Întâlnirea cu elevii s-a finalizat sub semnul cuvintelor, puternic încurajatoare “Keep on going and don`t stop until you cross the finish line!” În urma efortului lor, ei au primit aprecieri verbale. La final, aceştia au făcut propuneri pentru următoarele activități.

Întâlnirea din după-amiaza zilei de sâmbătă, 12 martie 2016, s-a terminat prin rostirea rugăciunii “Cuvine-se cu adevărat”.

A consemnat profesor Elena Niță – Parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...