“Școala după școală” în Parohia Prozanic

Sâmbătă, 19 martie 2016, în contextul activităților desfășurate în cadrul proiectului TINEREȚE, EDUCAȚIE, LITERATURĂ, prin binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc programul de tip „Şcoala după școală” cu elevii din ciclul gimnazial si liceal, sub îndrumarea doamnei profesor, Elena Niță.

Întâlnirea de sâmbătă a avut loc la iniţiativa tinerilor de a petrece timpul liber împreună, unii cu alţii, într-un spaţiu prietenos şi cald. Pe langă acest aspect, întalnirea a avut în vedere activităţi educative, liber alese de elevii participanţi, pentru exersarea și valorificarea diferitelor înclinații, aptitudini și abilităţi ale acestora.

Întâlnirea din după-amiaza zilei de sâmbătă, 19 martie 2016, s-a terminat prin rostirea rugăciunii “Cuvine-se cu adevărat”.

A consemnat profesor Elena Niță – Parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...