Acțiunea caritabilă “DĂRUIEȘTE, AJUTĂ, RESPECTĂ” în Parohia Prozanic
![](https://sf-esc.ro/files/images//2016/09/img_4444.jpg)
Duminică 10 aprilie 2016, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc sub egida “DĂRUIEȘTE, AJUTĂ, RESPECTĂ”, o acțiune cu caracter social - filantropic organizată de Parohia Prozanic, la inițiativa și cu sprijinul doamnelor din comitetul parohial.
Astfel, doamnele din comitetul parohial: Marioara PREDA și Ioana SPIREA, împreună cu domnii: Ionuț SAVU și Traian MOROIANU, au împărțit unei familii din comunitate cu o condiție precară din punct de vedere material, pachete cu alimente și dulciuri, în valoare de 70 Ron.
A consemnat prof. Niță Elena - Parohia „Sfântul Gheorghe”- Prozanic
![](https://sf-esc.ro/files/images//2016/09/img_4446.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2016/09/img_4450.jpg)