Joi 09 Iunie 2016 – Programul “CREDINCIOSUL ÎNTREABĂ, BIBLIA RĂSPUNDE” în Parohia Prozanic

Joi 09 Iunie 2016, la sărbătoarea Înălțării Domnului, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a debutat programul cu caracter pastoral – misionar și catehetic “Credinciosul întreabă, Biblia răspunde.”

Astfel, începând cu ora 18.00 preotul paroh Niță Ștefan Cătălin s-a întâlnit cu un grup de credincioși la casele lor pentru a cerceta starea credincioșilor.

Întâlnirea a debutat cu rostirea troparului Înălțării Domnului, după care au urmat discuții libere și s-a răspuns la întrebări de ordin practic, duhovnicesc, liturgic, catehetic și filantropic. De asemenea s-au purtat discuții pe seama unor probleme administrativ – gospodărești ale parohiei, credincioșii fiind consultați în privința unor soluții în vederea rezolvării acestora.

Întâlnirea s-a încheiat cu rostirea rugăciunii “Cuvine-se cu adevărat” credincioșii, exprimându-și bucuria de a fi participat la “după amiaza duhovnicească”.

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin – Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”- Prozanic
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...