Program de meditații cu elevii în Parohia Prozanic în cadrul proiectului “TINEREȚE, EDUCAȚIE, LITERATURĂ”

Sâmbătă, 17 iunie 2016, în contextul activităților desfășurate în cadrul proiectului TINEREȚE, EDUCAȚIE, LITERATURĂ, prin binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut întâlnirea “piticilor” cu „Vitaminele pentru suflet”, o cărticică cu povestioare duhovnicești. În cadrul acestei întâlniri, au participat elevii claselor primare care doresc să-și îmbunătățească abilitățile de lectură în timpul vacanței de vară

În cadrul liniștit și însorit al curții casei parohiale, piticii au avut la dispoziție fișe, cărți și alte materiale personalizate pentru a-și testa abilitățile de lectură și de înțelegere a acesteia.

Întâlnirea din după amiaza zilei de sâmbătă, 17 iunie 2016 s-a terminat prin rostirea rugăciunii “Înger, Îngerașul meu”.

A consemnat profesor Elena Niță – Parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...