Acțiunea caritabilă “ȘI NOUĂ NE PASĂ !” în Parohia Prozanic
![](https://sf-esc.ro/files/images//2016/09/img_4790.jpg)
Protopopiatului Olteniţa, a avut loc sub egida “ȘI NOUĂ NE PASĂ !”, o acțiune cu caracter social - filantropic organizată de Parohia Prozanic, la inițiativa și cu sprijinul tinerilor din cadrul proiectului TINEREȚE, EDUCAȚIE, LITERATURĂ .
Astfel, doamna preoteasă NIȚĂ Elena, împreună cu tineri ai Parohiei Prozanic, au împărțit la două familii din comunitate cu o condiție precară din punct de vedere material, pachete cu alimente, dulciuri și produse de igienă în valoare de 200 Ron.
A consemnat prof. Niță Elena - Parohia „Sfântul Gheorghe”- Prozanic
![](https://sf-esc.ro/files/images//2016/09/img_4793.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2016/09/img_4794.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2016/09/img_4795.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2016/09/img_4796.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2016/09/img_4797.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2016/09/img_4799.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2016/09/img_4800.jpg)