Duminică 10 Iulie 2016 – Programul “CREDINCIOSUL ÎNTREABĂ, BIBLIA RĂSPUNDE” în Parohia Prozanic

În data de 10 Iulie 2016, în duminica a III – a după Rusalii (Despre grijile vieţii), în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc o nouă serie de întâlniri din programul cu caracter pastoral – misionar și catehetic “CREDINCIOSUL ÎNTREABĂ, BIBLIA RĂSPUNDE.”

Astfel, începând cu ora 18.30 preotul paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin s-a întâlnit cu un grup de credincioși la casele lor pentru a cerceta starea credincioșilor.

Întâlnirea a debutat cu rostirea rugăciunii “ÎMPĂRATE CERESC”, după care au urmat discuții libere și s-a răspuns la întrebări de ordin practic, duhovnicesc, liturgic, catehetic și filantropic. De asemenea s-au purtat discuții pe seama unor probleme administrativ – gospodărești ale parohiei, credincioșii fiind consultați în privința unor soluții în vederea rezolvării acestora.

Întâlnirea s-a încheiat cu rostirea rugăciunii “CUVINE-SE CU ADEVĂRAT” credincioșii, exprimându-și bucuria de a fi participat la “după amiaza duhovnicească”.

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...