Acțiunea caritabilă “DĂRUIEȘTE, AJUTĂ, RESPECTĂ” în Parohia Prozanic

Marți 12 iulie 2016, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc sub egida “DĂRUIEȘTE, AJUTĂ, RESPECTĂ”, o acțiune cu caracter social - filantropic organizată de Parohia Prozanic, la inițiativa și cu sprijinul doamnelor din comitetul parohial.

Astfel, doamnele din comitetul parohial: Paraschiva NĂSTASE, Marioara PREDA, Rada ENE, Maria PREDA, împreună cu doamna preoteasă Elena NIȚĂ, au împărțit unei familii de tineri din comunitate cu o condiție precară din punct de vedere material, pachete cu haine, alimente, dulciuri și produse de igienă în valoare de 100 Ron.

A consemnat profesor Niță Elena - Parohia „Sfântul Gheorghe”- Prozanic
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...