Cateheză în Parohia Prozanic despre “Bolile spirituale și terapeutica lor”

Joi 18 August 2016, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc cateheza demonstrativă a lunii augusr, având ca temă de discuție “BOLILE SPIRITUALE ȘI TERAPEUTICA LOR.”

Cateheza a fost pregătită și susținută de părintele paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin, la discuțiile libere participând 27 de elevi, care toți au primit la final icoane și dulciuri.

La cateheză au mai participat: preot ZĂRNOEANU Dumitru – responsabil catehizare al Protopopiatului Oltenița, preot CIOBANU – POPA Gabriel Daniel – secretar al Protopopiatului Oltenița, preot PALCĂU Gheorghe – Parohia Sohatu, preot MATEI Florin – Parohia Progresu, preot NAN Marinică – parohia Vasilați, preot DOCIU Constantin Ionuț – parohia Nuci.

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...