Deschiderea anului școlar 2016 – 2017 în Parohia Prozanic

Școala Primară Nr. 2 Prozanic, Gradinița cu Program Normal nr. 4 Prozanic și Școala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu” Vasilați, și-au întâmpinat luni, 12 septembrie 2016, copiii la început de an școlar. Astfel, începând cu ora 9.30, la festivitatea de deschidere au participat, alături de oficialitățile locale ale comunei Vasilați – județul Călărași, profesori, învățători, educatori, copii şi părinţi, părintele NIȚĂ Ștefan Cătălin, paroh al parohiei Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, unde împreună cu părintele NAN Marinică, paroh al parohiei Sfinții Împărați Constantin și Elena – Vasilați și părintele Dociu Constantin Ionuț, paroh al parohiei Sfinții Împărați Constantin și Elena – Nuci, au oficiat slujba de Te Deum.

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...