Deschiderea anului școlar 2016 – 2017 în Parohia Prozanic
![](https://sf-esc.ro/files/images//2016/09/img_5466.jpg)
Școala Primară Nr. 2 Prozanic, Gradinița cu Program Normal nr. 4 Prozanic și Școala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu” Vasilați, și-au întâmpinat luni, 12 septembrie 2016, copiii la început de an școlar. Astfel, începând cu ora 9.30, la festivitatea de deschidere au participat, alături de oficialitățile locale ale comunei Vasilați – județul Călărași, profesori, învățători, educatori, copii şi părinţi, părintele NIȚĂ Ștefan Cătălin, paroh al parohiei Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, unde împreună cu părintele NAN Marinică, paroh al parohiei Sfinții Împărați Constantin și Elena – Vasilați și părintele Dociu Constantin Ionuț, paroh al parohiei Sfinții Împărați Constantin și Elena – Nuci, au oficiat slujba de Te Deum.
A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic
![](https://sf-esc.ro/files/images//2016/09/img_5467.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2016/09/img_5468.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2016/09/img_5470.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2016/09/img_5471.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2016/09/img_5475.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2016/09/img_5479.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2016/09/img_5483.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2016/09/img_5485.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2016/09/img_5486.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2016/09/img_5497.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2016/09/img_5512.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2016/09/img_5514.jpg)