ȘI NOUĂ NE PASĂ ! – DĂRUIM, AJUTĂM, RESPECTĂM

Duminică 25 septembrie 2016, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc sub egida “ȘI NOUĂ NE PASĂ ! - DĂRUIM, AJUTĂM, RESPECTĂM”, o acțiune cu caracter social - filantropic organizată de Parohia Prozanic, la inițiativa preotului paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin împreună cu consiliul parohial și a doamnei preotese NIȚĂ Elena împreună cu comitetul parohial și cu sprijinul tinerilor din cadrul proiectului TINEREȚE, EDUCAȚIE, LITERATURĂ.

Astfel, doamna preoteasă NIȚĂ Elena, împreună cu tineri ai Parohiei Prozanic și reprezentați ai consiliului și comitetului parohial, au împărțit familiei Roman Florea (61 ani) și Roman Doina (60 ani) din parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic, a căror casă a fost cuprinsă de flăcări în urma unui incendiu în data de 15 septembrie 2016, pachete cu alimente, dulciuri și produse de igienă în valoare de 70 Ron.

A consemnat profesor Niță Elena - Parohia „Sfântul Gheorghe”- Prozanic

[https://sf-esc.ro/files/images//2016]
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...