Credincioșii Parohiei Sfântul Gheorghe – Prozanic prezenți la sfinţirea lucrărilor exterioare ale Catedralei Episcopale „Înălţarea Domnului” din Slobozia

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, duminică, 25 septembrie 2016, un grup de credincioși ai parohiei Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, au avut bucuria să participe la sfințirea lucrărilor exterioare ale Catedralei Episcopale „Înălţarea Domnului” din Slobozia . Programul liturgic a început cu sfințirea lucrărilor exterioare ale Catedralei Episcopale, urmată de Sfânta Liturghie săvârşită de un sobor de 7 ierarhi.

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...