07 Noiembrie 2016 – Credincioșii Parohiei Prozanic în pelerinaj

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, pe data de 07 Noiembrie 2016, parohia Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, prin preotul paroh Niță Ștefan Cătălin, a organizat un pelerinaj cu enoriașii, la Mănăstirea „Sfinţii Voievozi” din Slobozia, Catedrala Episcopală „Înălțarea Domnului” din Slobozia, Mănăstirea Radu Negru și Mănăstirea Tăriceni. Grupul de enoriași s-au închinat Icoanei Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului „Dulcea îmbrățișare” de la Mitropolia Clujului, adusă în Eparhia Bărăganului cu ocazia sărbătoririi hramului „Sfinţii Arhangheli Mihail şi Gavriil” al Mănăstirii din Slobozia și raclei cu părticele din Sfinte Moaște ale unor Sfinți care se păstrează în Mănăstirea „Sfinţii Voievozi” din Slobozia.

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...