Preasfințitul Părinte Vincențiu îşi cinsteşte ocrotitorul spiritual

Preasfințitul Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, își cinstește vineri, 11 noiembrie 2016, când Biserica Ortodoxă îi prăznuieşte pe Sfinţii Mucenici: Mina, Victor şi Vichentie, ocrotitorul spiritual. Cu acest prilej, Parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, urează Preasfinției Sale, Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, sănătate și viață îndelungată, cu împliniri în slujire și în păstorirea clerului, cinului monahal şi al credincioşilor din cuprinsul Eparhiei Sloboziei și Călărașilor.

Întru mulţi ani Preasfinţia Voastră!

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...