“Smart English” în Parohia Prozanic în cadrul proiectului “TINEREȚE, EDUCAȚIE, LITERATURĂ”

Sâmbătă, 12 noiembrie 2016, în contextul activităților desfășurate în cadrul proiectului TINEREȚE, EDUCAȚIE, LITERATURĂ, prin binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc programul de meditații “Smart English ”.

Activitatea s-a desfășurat la cererea copiilor din clasele primare. Întâlnirea a avut loc într-o sală de curs a școlii primare din parohie. Astfel, elevii au putut viziona filmulețe cu pronunția vorbitorilor nativi de limbă engleză și, de asemenea, au fost incurajați în a iniția propriile dialoguri.

Întâlnirea din după amiaza zilei de sâmbătă 12 noiembrie 2016 s-a terminat prin rostirea rugăciunii “Cuvine-se cu adevărat”.

A consemnat profesor Elena Niță – Parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...