Program de meditații în Parohia Prozanic în cadrul proiectului “TINEREȚE, EDUCAȚIE, LITERATURĂ”

Sâmbătă, 19 noiembrie 2016, în contextul activităților desfășurate în cadrul proiectului TINEREȚE, EDUCAȚIE, LITERATURĂ, prin binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc programul săptămânal de meditații.

Activitatea s-a desfășurat la cererea elevilor din clasele primare. Astfel, elevii au pus întrebări în legătură cu neclarităţile temelor de la şcoală. În urma efortului lor, ei au primit aprecieri verbale din partea coordonatorului de proiect.

Întâlnirea din după amiaza zilei de sâmbătă 19 noiembrie 2016 s-a terminat prin rostirea rugăciunii “Cuvine-se cu adevărat”.

A consemnat profesor Elena Niță – Parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...