Program duhovnicesc în Parohia Prozanic în cadrul proiectului “TINEREȚE, EDUCAȚIE, LITERATURĂ”
![](https://sf-esc.ro/files/images//2016/11/img_5928.jpg)
Duminică, 20 noiembrie 2016, în contextul activităților desfășurate în cadrul proiectului TINEREȚE, EDUCAȚIE, LITERATURĂ, prin binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc programul duhovnicesc intitulat „Rugăciunea din sufletul copiilor”.
Activitatea se adresează elevilor din nivelul primar și gimnzial care vor să-și îmbunătățească abilitățile de citire a rugăciunilor în vederea participării la rânduiala de la strană
Întâlnirea din după amiaza zilei de duminică 20 noiembrie 2016 s-a terminat prin rostirea rugăciunii “Cuvine-se cu adevărat”.
A consemnat profesor Elena Niță – Parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic
![](https://sf-esc.ro/files/images//2016/11/img_5929.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2016/11/img_5930.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2016/11/img_5933.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2016/11/img_5935.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2016/11/img_5936.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2016/11/img_5937.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2016/11/img_5939.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2016/11/img_5941.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2016/11/img_5942.jpg)