Cateheză în Parohia Prozanic despre “Taina Sfintei Spovedanii”
![](https://sf-esc.ro/files/images//2016/11/img_5948.jpg)
Sâmbătă 27 Noiembrie 2016, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc cateheza săptămânală, având ca temă de discuție “TAINA SFINTEI SPOVEDANII PE ÎNȚELESUL TINERILOR.”
Cateheza a fost pregătită și susținută de părintele paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin, la discuțiile libere participând elevi din clasele primare și gimnaziale.
După cateheză toți elevii prezenți s-au spovedit, iar duminică 27 noiembrie 2016, au participat cu toții la Sfânta Liturghie, în cadrul căreia au primit Taina Sfintei Împărtășanii.
A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic
![](https://sf-esc.ro/files/images//2016/11/img_5952.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2016/11/img_5953.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2016/11/img_5956.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2016/11/img_5957.jpg)