Moș Crăciun în Parohia Prozanic
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/01/img_6176.jpg)
Duminică, 25 decembrie 2016, când Biserica Ortodoxă sărbătorește praznicul Nașterii Domnului Iisus Hristos, credincioșii parohiei Sfântul Mare Mucenic Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa s-au adunat cu mic cu mare în biserica parohială pentru a participa la Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie.
La final, după ce preotul paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin a citit pastorala chiriarhală la Nașterea Domnului intitulată ,,Vi S-a născut azi Mântuitor!”, spre bucuria celor mici a venit și Moș Crăciun cu daruri.
,,Venirea Moșului”, care a împărțit copiilor 50 de pachete consistente cu dulciuri, a fost posibilă datorită generozității enoriașilor Parohiei Prozanic.
A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”- Prozanic
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/01/img_6177.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/01/img_6182.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/01/img_6183.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/01/img_6184.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/01/img_6186.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/01/img_6187.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/01/img_6191.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/01/img_6192.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/01/img_6199.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/01/img_6201.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/01/img_6210.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/01/img_6213.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/01/img_6215.jpg)