Moș Crăciun în Parohia Prozanic

Duminică, 25 decembrie 2016, când Biserica Ortodoxă sărbătorește praznicul Nașterii Domnului Iisus Hristos, credincioșii parohiei Sfântul Mare Mucenic Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa s-au adunat cu mic cu mare în biserica parohială pentru a participa la Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie.

La final, după ce preotul paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin a citit pastorala chiriarhală la Nașterea Domnului intitulată ,,Vi S-a născut azi Mântuitor!”, spre bucuria celor mici a venit și Moș Crăciun cu daruri.

,,Venirea Moșului”, care a împărțit copiilor 50 de pachete consistente cu dulciuri, a fost posibilă datorită generozității enoriașilor Parohiei Prozanic.

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”- Prozanic
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...