“CUVÂNTUL TAINIC” – EMINESCU SĂRBĂTORIT ÎN PAROHIA PROZANIC

Parohia Sfântul Mare Mucenic Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa a adus, duminică 15 ianuarie 2017, cu prilejul Zilei Culturii Naţionale şi împlinirea a 167 de ani de la naşterea marelui poet naţional Mihai Eminescu, un omagiu poetului printr-o activitate cu caracter cultural – educativ intitulată “Să ne amintim de Eminescu”.

Credincioșii participanți la Sfânta Liturghie, s-au bucurat de un program de poezii recitate sau cântate de elevii claselor a III –a și a V-a, susținuți de doamna preoteasă, din creația lirică a marelui poet Mihai Eminescu.

A consemnat Profesor Niță Elena – Parohia Prozanic
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...