Acțiunea „INVESTIM ÎN TINERI” în parohia Prozanic
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/02/img_6430.jpg)
Vineri, 03 februarie 2017, la Școala Gimnazială “Constantin Brâncoveanu” Vasilați, a avut loc sub egida “INVESTIM ÎN TINERI”, o acțiune cu caracter educațional - social - filantropic organizată de Parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, la inițiativa preotului paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin, cu sprijinul consiliului și comitetului parohial.
Astfel, preacucernicul părinte paroh a împărțit premii, constând din dulciuri, unui număr de 10 elevi din clasele gimnaziale a V-a, care au participat la un concurs pe teme de științe matematice.
A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/02/img_6428.jpg)