Lansarea în Parohia Prozanic a proiectului “Dăruiește-ți Sănătate”

Vineri, 10 februarie 2017, în contextul activităților dedicate Anului omagial al sfintelor icoane, al iconarilor și al pictorilor bisericești şi Anului comemorativ Justinian Patriarhul și al apărătorilor Ortodoxiei în timpul comunismului în Patriarhia Română, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc, prin binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, lansarea proiectului “Dăruiește-ți Sănătate”.

Astfel, preacucernicul preot paroh Niță Ștefan Cătălin, doamna preoteasă – profesor Niță Elena, doamna doctor Mușetescu Mihaela – medic medicină de familie Vasilați, doamna profesoară Stoica Iulia – director Școala Gimnazială “Constantin Brâncoveanu” Vasilați și doamna Florea Genoveva – studentă la Școala Postliceala Sanitară, Bucuresti au prezentat celor prezenți materiale audio-video prin care au fost promovate obiectivele, viitoarele activități și rezultatele așteptate prin derularea acestui proiect.

Întâlnirea din după amiaza zilei de vineri, 10 februarie 2017 s-a terminat prin discuții libere între publicul participant (copii, părinți, cadre didactice, enoriași ai parohiei) și coordonatorii – parteneri ai proiectului.

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...