Acțiune caritabilă desfășurată în Parohia Prozanic

Sâmbătă 18 februarie 2017, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc sub egida “AJUTOR PENTRU FAMILII SĂRACE”, o acțiune cu caracter social - filantropic organizată de Parohia Prozanic, la inițiativa preotului paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin, având sprijinul consiliului și comitetului parohial.

Astfel, preotul paroh împreună cu reprezentați ai consiliului și comitetului parohial, au împărțit unei familii de tineri din comunitate cu o condiție precară din punct de vedere material și cu copii, pachete cu alimente și dulciuri în valoare de 70 Ron.

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...