Proiectul “Dăruiește-ți Sănătate” în Parohia Prozanic – Tema: Vitaminele și rolul lor (B3, B5 și B6) / Structura și funcțiile inimii
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/05/img_6886.jpg)
Joi, 11 mai 2017, în contextul activităților desfășurate în cadrul proiectului “Dăruiește-ți Sănătate”, prin binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc dezbaterea temei „ Vitaminele și rolul lor (B3, B5 și B6) / Structura și funcțiile inimii”.
Participanții la această întâlnire au vizionat materiale audio-video referitoare la tema propusă pentru dezbatere.
Întâlnirea din după amiaza zilei de joi, 11 mai 2017 s-a terminat prin discuții libere între publicul participant (copii, părinți, cadre didactice, enoriași ai parohiei) și coordonatorii – parteneri ai proiectului.
A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/05/img_6887.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/05/img_6888.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/05/img_6889.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/05/img_6890.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/05/img_6891.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/05/img_6892.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/05/img_6894.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/05/img_6893.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/05/img_6895.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/05/img_6896.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/05/img_6898.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/05/img_6897.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/05/img_6899.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/05/img_6901.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/05/img_6900.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/05/img_6902.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/05/img_6903.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/05/img_6904.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/05/img_6905.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/05/img_6907.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/05/img_6906.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/05/img_6908.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/05/img_6909.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/05/img_6911.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/05/img_6910.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/05/img_6912.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/05/img_6913.jpg)