Proiectul “Dăruiește-ți Sănătate” în Parohia Prozanic Tema: Alimentația corectă. Vitaminele C și E
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/06/img_7028.jpg)
Duminică, 25 iunie 2017, în contextul activităților desfășurate în cadrul proiectului “Dăruiește-ți Sănătate”, prin binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc dezbaterea temei „ Alimentația corectă. Vitaminele C și E”.
Participanților la această întâlnire li s-au prezentat materiale scrise referitoare la tema propusă pentru dezbatere.
Întâlnirea din după amiaza zilei de duminică, 25 iunie 2017 s-a terminat prin discuții libere între publicul participant (tineri și adulți) și coordonatorii – parteneri ai proiectului.
A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/06/img_7029.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/06/img_7030.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/06/img_7032.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/06/img_7034.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2017/06/img_7036.jpg)