Seară de film de animație pentru copii în Parohia Prozanic
Sâmbătă 05 august 2017, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc seară de film de animație pentru copii “THE ARISTOCATS.” Astfel, copiii prezenți au vizionat animația clasică Walt Disney fără vârstă, care a cucerit generații la rând cu farmecul ei “THE ARISTOCATS”.Filmul de animație a fost pe placul copiilor. La sfârşit, fiecare şi-au exprimat impresiile despre filmul de animație vizionat! A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic