Acțiune caritabilă desfășurată în Parohia Prozanic

Sâmbătă 13 august 2017, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc sub egida “APROAPE DE CEI NEVOIAȘI”, o acțiune cu caracter social - filantropic organizată de Parohia Prozanic, la inițiativa preotului paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin, având sprijinul consiliului și comitetului parohial. Astfel, preotul paroh împreună cu reprezentați ai consiliului și comitetului parohial, a înmânat suma de 50 Ron, pentru medicamente unei persoane din comunitatea parohială provenind dintr-o familie cu o condiție modestă din punct de vedere material și care ajută la curățenia în Sfânta Biserică. A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic

[https://sf-esc.ro/files/images//2017/08/23-23-12-00.714253 IMG_7391.JPG] [https://sf-esc.ro/files/images//2017/08/23-23-12-00.341700 IMG_7390.JPG]
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...