A doua zi a Canonului Sfântului Andrei Criteanul în Parohia Prozanic
Marți, 20 Februarie 2018, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, părintele paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin a oficiat în biserica parohială, în cadrul Pavecerniței Mari, Canonul Sfântului Andrei Criteanul. Slujba Canonului a început la ora 16:30, în sfântul lăcaș fiind prezenți tineri și adulți, credincioși ai parohiei. La finalul slujbei Pavecerniţei, în cadrul căreia s-a citit Canonul cel mare, părintele Niță Ștefan Cătălin a adresat celor prezenți un cuvânt de învățătură despre post – ca „medicament”al trupului și al sufletului.
A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic