Cateheză în Parohia Prozanic cu tema “Sfântul Andrei Criteanul”
Vineri, 23 Februarie 2018, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc cateheza săptămânală, având ca temă de discuție “SFÂNTUL ANDREI CRITEANUL”. Cateheza a fost pregătită și susținută de părintele paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin, la discuțiile libere participând elevi din ciclul gimnazial.
A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic