Proiectul “Dăruiește-ți Sănătate” în Parohia Prozanic – Tema: Suntem ceea ce mâncăm!
![](https://sf-esc.ro/files/images//2018/03/13-21-45-42.888861 IMG_1520803403530.jpg)
Luni, 26 februarie 2018, în contextul activităților desfășurate în cadrul proiectului “Dăruiește-ți Sănătate”, prin binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc dezbaterea temei „ Suntem ceea ce mâncăm!”.Participanților la această întâlnire li s-au prezentat materiale scrise referitoare la tema propusă pentru dezbatere. Întâlnirea din după amiaza zilei de luni, 26 februarie 2018 s-a terminat prin discuții libere între publicul participant (tineri și adulți) și coordonatorii – parteneri ai proiectului.
A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic
![](https://sf-esc.ro/files/images//2018/03/13-21-45-43.250315 IMG_1520803450318.jpg)
![](https://sf-esc.ro/files/images//2018/03/13-21-45-43.643754 IMG_1520803465791.jpg)