Cateheză în Parohia Prozanic cu tema “100 de ani de la actul istoric al Unirii Basarabiei cu România”
![](https://sf-esc.ro/files/images//2018/03/27-23-54-34.408754 20180327_104452.jpg)
Marți, 27 Martie 2018, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc cateheza săptămânală, având ca temă de discuție “100 DE ANI DE LA ACTUL ISTORIC AL UNIRII BASARABIEI CU ROMÂNIA”. Cateheza a fost pregătită și susținută de părintele paroh NIȚĂ Ștefan Cătălin, la discuțiile libere participând elevi din ciclul gimnazial.
A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic
![](https://sf-esc.ro/files/images//2018/03/27-23-54-34.879767 Unirea-Basarabiei-cu-Romania-1.jpg)