Acțiunea caritabilă “ÎMPREUNA DE SFINTELE PAȘTI” în Parohia Prozanic

Joi 05 aprilie 2018, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc sub egida “împreună de sfintele paști”, o acțiune cu caracter social - filantropic organizată de Parohia Prozanic, la inițiativa și cu sprijinul doamnelor din comitetul parohial.

Astfel, doamnele din comitetul parohial: Ioana MITREA, Gabriela MITREA, Georgiana DUMITRU împreună cu doamna Ștefana DURLAN – profesor de religie la Școala Gimnazială “Constantin Brâncoveanu” Vasilați și cu participarea copiilor din grupa de cateheză a parohiei, au împărțit unei familii din comunitate cu o condiție precară din punct de vedere material și cu copii, pachete cu alimente și dulciuri în valoare de 150 Ron.

A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...