Acțiunea caritabilă “UNIȚI ÎN AJUTORAREA APROAPELUI” în Parohia Prozanic

Duminică 10 iunie 2018, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc sub egida “uniți în ajutorAREA APROAPELUI”, o acțiune cu caracter social - filantropic organizată de Parohia Prozanic, la inițiativa și cu sprijinul doamnelor din comitetul parohial și a grupului de copii și tineret “preoteasa elena” – secțiunea social – filantropică.

           Astfel, doamnele din comitetul parohial: Genoveva FLOREA și Ștefana DURLAN – profesor de religie la Școala Gimnazială “Constantin Brâncoveanu” Vasilați împreună cu grupul de copii și tineret “preoteasa elena” – secțiunea social – filantropică a parohiei, au împărțit unei familii din comunitate cu o condiție precară din punct de vedere material și cu copii, pachete cu alimente și dulciuri în valoare de 100 Ron.

           

           A consemnat Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”-Prozanic


0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...