Educație prin matematică. „Matematica prietena noastră” în Parohia Prozanic

Luni, 06 august 2018, în contextul activităților extinse desfășurate în cadrul proiectului TINEREȚE, EDUCAȚIE, LITERATURĂ, Știință, prin binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, în parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic din cadrul Protopopiatului Olteniţa, a avut loc, programul de meditații Educație prin matematică. Matematica prietena noastră”.

Activitatea s-a desfășurat la cererea elevilor din ciclul primar și gimnazial din parohie care vor să afle mai mult și totodată să își îmbogățească cunoștințele în domeniul matematicii. Astfel, sub îndrumarea preacucernicului preot Niță Ștefan Cătălin, elevii au pus întrebări în legătură cu neclarităţile temelor studiate în şcoală (Împărțirea cu rest 0 a numerelor naturale).

Întâlnirea din după amiaza zilei de luni, 06 august 2018 s-a terminat prin rostirea rugăciunii “Cuvine-se cu Adevărat”.

Fondator proiect TINEREȚE, EDUCAȚIE, LITERATURĂ

Doamna preoteasă – profesor Elena Niță † 01 noiembrie 2017 – Parohia Sfântul Gheorghe – Prozanic


A consemnat:

-         Preacucernicul Preot Niță Stefan-Cătălin-Paroh al Parohiei „Sfântul Gheorghe”- Prozanic0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...